موسیقی درمانی

موسیقی درمانی

موسیقی درمانی نوعی هنر درمانی است که از موسیقی برای بهبود و حفظ سلامت جسمی، روان شناختی و اجتماعی افراد استفاده می کند و شامل طیف گسترده ای از فعالیت ها از جمله گوش دادن به موسیقی، آواز خواندن و نوازندگی یک ساز موسیقی است. این نوع روند درمانی توسط یک متخصص آموزش دیده انجام می شود و اغلب در بیمارستان ها، مراکز توانبخشی، مدارس، مراکز درمانی و آسایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

تاریخچه موسیقی درمانی

این درمان به عنوان یک حرفه در قرن بیستم پس از جنگ جهانی اول و جنگ جهانی دوم پدید آمده است. بعد از جنگ هم نوازندگان آماتور و هم حرفه ای در بیمارستان های جانبازان حضور داشتند تا به جانبازانی که دچار آسیب های جسمی و روحی شده بودند کمک کنند. تأثیر موسیقی بر پاسخ های جسمی و عاطفی بیماران باعث شد که پزشکان و پرستاران خواستار استخدام نوازندگان شوند و بدین ترتیب آموزش این نوع درمان آغاز شد. موسیقی قرن ها به عنوان یک ابزار درمانی مورد استفاده قرار گرفته و نشان داده شده است که بر روی بسیاری از مناطق مغز از جمله مناطقی که در احساسات، شناخت، احساس و حرکت درگیر هستند، تأثیر می گذارد.

admin

مهندس ناصر علی علوی

Learn More →

2 thoughts on “موسیقی درمانی

 1. דירות דיסקרטיות ירושלים ۱۴۰۱-۰۵-۱۲ at ۱۱:۰۴ ق٫ظ

  I needed to thank you for this excellent read!! I definitely loved every little bit of it. Ive got you bookmarked to check out new things you postÖ

  پاسخ
 2. Magaret Colmer ۱۴۰۰-۱۱-۱۸ at ۴:۵۱ ق٫ظ

  Spot on with this write-up, I absolutely believe that this amazing site needs a lot more attention. I’ll probably be returning to see more, thanks for the advice!

  ترجمه:
  با توجه به این نوشته، من کاملاً معتقدم که این سایت شگفت انگیز نیاز به توجه بیشتری دارد. احتمالاً برای دیدن موارد بیشتر بازخواهم گشت، با تشکر از شما

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cart
Your cart is currently empty.